Przykładowy Obiekt Testowy
Karpacz, Hotel
To jest przykładowy obiekt bazy noclegowej. Celem jest pokazanie funkcjonalności wizytówki. Zapraszamy do reklamy.
Przykładowy Obiekt Testowy
Karpacz, Hotel
To jest przykładowy obiekt bazy noclegowej. Celem jest pokazanie funkcjonalności wizytówki. Zapraszamy do reklamy.
Kościół Mariacki jest jednym z najcenniejszych zabytków Darłowa i Pomorza. Gotycką, ceglaną świątynię wzniesiono w XIV wieku. Jej charakterystycznymi elementami są m.in. 60-metrowa wieża, sarkofagi pomorskich książąt, organy z XIX w., drewniana ambona (ok. 1700 r.),witraże czy obrazy. Aktualnie kościołem i parafią MB Częstochowskiej opiekują się franciszkanie.
Wyjątkowa fontanna, która od ponad 100 lat zdobi rynek Darłowa. Rzeźbę wykonał ceniony (i wysoko ceniący swoje usługi) mistrz Wilhelm Gross, który ukończył to dzieło sztuki w 1913 roku. Oprócz postaci rybaka na szczycie, niezaprzeczalny kunszt widać również w brązowych płytach ilustrujących ważne momenty z historii miasta, umieszczonych u podstawy cokołu.
Piękny i ważny zabytek, który zdobi ścisłe centrum Darłowa. Siedziba miejskich władz powstała w rynku w XVIII wieku, po przebudowie starej hali targowej. Ratusz jest konstrukcją wielokondygnacyjną z mansardowym dachem. Barokowy sznyt urozmaicono przez wstawienie kamiennego, renesansowego portalu, pochodzącego ze zniszczonego w pożarze poprzedniego magistratu.
Zabytkowa pozostałość po średniowiecznych fortyfikacjach, wznoszonych w celu obrony Darłowa przed najeźdźcami. XIV-wieczne mury miały 4 takie “wrota”, jedyna zachowana Brama Kamienna była tą północną. Współczesny wygląd - ceglana wieża na planie kwadratu, 4 kondygnacje i “namiotowy” dach - to też efekt przebudowy z 1732 r. Druga z używanych nazw to Brama Wysoka.
Spokojne miasteczko to Darłowo, ale atrakcji w okolicach nie brakuje. Zawsze się można gdzieś przejechać, chociaż na listopadowy weekend może niestety braknąć na takie wyjazdy czasu.
Rzeczywiście, w Darłowie jest parę ciekawych miejsc, które turysta odpoczywający w mieście powinien zobaczyć, ale bardzo często je sobie odpuszcza, żeby jak najdłużej przebywać nad morzem i cieszyć się rześkim powietrzem. Natomiast jeśli chodzi o miejsca takie jak Leonardia - niewątpliwie fajne, tylko nie mam 100-procentowej pewności że w weekend listopadowy będą otwarte. Parki tego rodzaju najczęściej działa od maja do przełomu września i października, dlatego przed wyjazdem sprawdziłbym dokładnie czy są czynni.
Darłówko jako oaza ciszy i spokoju? Niby fajnie, tylko że pogoda w listopadowy długi weekend będzie "troszkę" inna niż to, czego można oczekiwać po wakacjach... co w sumie może mieć pewne zalety, lepiej spacerować po wyludnionej plaży przy wietrze i lekkim deszczyku, niż przeciskać się między parawanami i słabnąć z powodu upału.
Mam zarezerwowany pobyt w Jarosławcu na czas urlopu wakacyjnego. Jeśli mi się spodoba to z miła chęcią zarezerwuje również wczasy na listopadowy weekend. Poza sezonem nad morzem jest naprawdę fajnie, bez turystów i hałasu. Mimo, że bez pięknej pogody i plażowania.
W Jarosławcu jeszcze nie miałem okazji przebywać w celach turystycznych - na zdjęciach jednak prezentuje się całkiem zachęcająco. A jeśli rzeczywiście mają funkcjonujące również po sezonie Muzeum Bursztynu, to gdyby tylko w tym roku 11 listopada nie wypadał w sobotę, pewnie bym się wybrał na długi weekend. Trochę pozwiedzać, a także przygotować się do sezonu narciarskiego.