Wakacje w górach dla zakochanych

Wyjazd razem z ukochaną osobą niewątpliwie stanowi ważne wydarzenie w życiu dwojga zakochanych w sobie ludzi. I choć dość standardową jest sytuacja, w której poza drugą połówką świata się nie widzi, to taki wypad lepiej dobrze zaplanować. Zwłaszcza, kiedy planujecie wspólne wakacje. Na konsekwencje ewentualnego odkrycia nieznanych wcześniej przywar partnera / partnerki przy dłuższym niż zwykle przebywaniu w swoim towarzystwie nic nie pomoże, ale o sprzyjające zacieśnianiu wzajemnych relacji okoliczności da się zadbać zawczasu.

Znakomitą destynacją dla zakochanych będą popularne kurorty turystyczne w górach. Z kilku rozmaitych względów, na przykład fantastycznych krajobrazów o dosłownie każdej porze roku. Wakacje to oczywiście termin umowny, od pewnego momentu niezbyt ściśle związany z rytmem roku szkolnego bądź akademickiego. A wracając do meritum: przyroda Tatr, Sudetów, Beskidów, Pienin, Bieszczad i wielu innych pasm górskich w Polsce tworzy prawdziwie magiczne spektakle, które aż się proszą o całą serię zdjęć. Zaś bez cykania wspólnych fotek w nowoczesnym związku ani rusz. Doskonałym plenerem do takiej sesji będą na przykład Błędne Skały w Górach Stołowych (na Dolnym Śląsku, niedaleko uzdrowisk na Ziemi Kłodzkiej, tj. Kudowy, Dusznik czy Polanicy),które “zagrały” w kinowej wersji “Opowieści z Narni”. Bajkowy nastrój jak na tacy.

Wypad w góry w towarzystwie ukochanej osoby to również doskonała okazja do tego, aby wybrać się na długą, pełną rozmaitych wrażeń i przygód wycieczkę. Nawet nie na parę godzin, jak to najczęściej ma miejsce, a na kilka dni bez przerwy. Rzecz jasna wszystko za sprawą schronisk, zapewniających zarówno dość tanie noclegi - choć coraz częściej niezbędne staje się zarezerwowanie miejsca z pewnym wyprzedzeniem - jak też niesamowitą atmosferę. Spanie na glebie może i nie należy do najwygodniejszych rozwiązań, ale dla zakochanych z pewnością będzie unikalnym przeżyciem. Wprawdzie o prawdziwie romantyczne, intymne zbliżenia w takich cokolwiek spartańskich warunkach raczej trudno, ale jeśli ktoś lubi ten dreszczyk ryzyka…

Naturalnie przy wakacjach w górach są też dokładnie odwrotne alternatywy, zapewniające prawdziwe luksusy godne książęcej pary. Najlepszy przykład to wspólny relaks w strefie SPA & Wellness - takimi atrakcjami kusi coraz większa liczba obiektów noclegowych. Właściwie żaden pakiet dla zakochanych nie obejdzie się bez jakiegoś masażu specjalnie dla par. Nie wspominając już o butelce wytrawnego wina - tudzież szampana - czekającej w elegancko wystrojonym pokoju. A dodając do tego możliwość wykąpania się w jacuzzi albo i całym basenie pod chmurką, wypełnionego wodami termalnymi z okolicznych źródeł, z zapierającym dech w piersi widokiem na górskie szczyty: czysta rozkosz.

Dodano: 2017-10-25 13:56:00

Komentarze (2)
Anonim
25.10.2017 15:50

Tak swoją drogą, to gdzie by się w górach nie natknąć na jakieś bijące źródełko wody, to na pewno będzie miało moc albo uzdrawiającą, albo działało jak eliksir miłości. Te wszystkie legendy i podania są jednak zbyt monotematyczne. Z drugiej strony - w sumie szkoda, że żadna z tych opowieści nie ma nic wspólnego z rzeczywistością...

Anonim
28.05.2019 10:04

Jedziemy na romantyczny wypadzik z narzeczonym w lipcu, mamy w planach dużo chodzenia po górach, kontakt z naturą. Potem właśnie Spa w hotelu i relaks!

Dodaj komentarz