Karkonosze poczuj ich magię

Piękno Karkonoszy zachwyca każdego. Sprawdź sam, zarezerwuj w Karkonoski SPA i odkryj, za co ludzie kochają to miejsce.

Słów kilka o Karkonoszach

Karkonosze znajdziesz w województwie dolnośląskim. Jest to pasmo górskie Sudetów. Karkonosze słyną przede wszystkim z najwyższego szczytu Sudetów, czyli – Śnieżki. Najpopularniejsze miejscowości w polskiej części Karkonoszy to Karpacz, Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój. Są to jednak nie jedyne miasta, które warto odwiedzić, będąc w okolicy. Z samymi górami związanych jest wiele legend, najsłynniejsza jest ta o niezwykłej postaci, jaką jest Liczyrzepa. Do dzisiaj jest to tajemniczy stwór przedstawiany w różnych formach.

Karpacz pensjonaty – czy to dobry wybór?

Wypoczywając w Karkonoszach dobrze zarezerwować sobie nocleg w Karpaczu. Jest to jedna z piękniejszych i ciekawszych miejscowości. Na miejscu znajdziesz bardzo wiele różnych atrakcji. Każda grupa wiekowa może spędzić tu ciekawie czas. Oczywiście baza noclegowa jest niezwykle rozbudowana. Do wyboru masz hotele, kwatery, pokoje, apartamenty. Według nas najlepszy będzie jednak pensjonat. Przytulny z dobrą kuchnią a dodatkowo nawet ze strefą SPA, w której zrelaksujesz się po stresach życia codziennego. Polecamy twojej uwadze pensjonat „Karkonoski SPA”. Położony blisko głównych atrakcji Karpacza jak tor saneczkowy, czy słynny kościół „Wang”. Tutejsza kuchnia jest wyśmienita. Ponieważ jest to pensjonat przyjazny rodzicom, kuchnia dostosowała swoje menu także dla najmłodszych gości. Przygotowano również specjalną salę zabaw, dzięki czemu twoje dziecko nie będzie się nudzić nawet w razie brzydkiej pogody.

Co jeszcze warto odwiedzić będąc w Karkonoszach

Kiedy już odwiedzicie Karpacz, Szklarską Porębę i Świeradów-Zdrój możesz zacząć zwiedzać nieco dalszą okolicę. Jelenia Góra to kolejna lokalizacja z ciekawą legendą dotyczącą nazwę tej miejscowości. Nie będziemy jej zdradzać, abyś sam mógł ją znaleźć lub posłuchać na miejscu. Jest tu wiele wspaniałych tras spacerowych, którymi można dojść do ciekawszych miejsc jak na przykład Perła Zachodu czy wieżę widokową „Grzybek”. Oczywiście to tylko namiastka tego, co warto zwiedzić, przebywając w Karkonoszach. A teraz zarezerwuj w Karpaczu pensjonat i poszukaj kolejnych miejsc do odkrycia.

Dodano: 2022-05-25 15:37:00